Klaudia Osiak Fotograf

Kim jesteście?

Musiałam zwolnić, usiąść bez telefonu, komputera, słuchawek i na spokojnie przypomnieć sobie kim jestem, kim chcę być i co sprawia, że moja dusza powoli rozkwita. Kiedy zaczęłam myśleć o sobie, książkach, które lubię, ulubionych filmach, najbliższych, którzy sprawiają, że się śmieję, przypomniałam sobie co zawsze było moją postawą – ludzie. W mojej pracy nigdy nie chodziło o fotografię samą w sobie, zawsze najważniejsi byli oni. A właściwie, wy.

Słaby ze mnie mówca, słuchacz za to wyborowy. I potrafię całkowicie zatopić się w słuchaniu o waszych planach, marzeniach, podróżach. Choć może nie zdajecie sobie z tego sprawy, moja praca z wami zaczyna się wtedy, kiedy piszecie do mnie pierwszego maila. To wtedy otwieracie przede mną kawałek siebie, a ja powolutku zaczynam chłonąć tę historię. Aparat jest tylko pretekstem, by wejść na chwilę do waszego życia. Czy każda historia miłosna jest radosna? Czy każda opowieść musi zaczynać i kończyć się na ślubie? Czy miłość zarezerwowana jest tylko dla dwóch osób? Bez przerwy zadaję sobie podobne pytania i odpowiedź jest zawsze jedna – nie. Więc dlaczego miałabym każdą parę wrzucać do tego samego worka, z którego wychodzą dokładnie takie same zdjęcia?

Coś nas jednak łączy. Bo jesteście odważni i prawdziwi w tym, co robicie. Macie cel. Nie boicie się szaleństwa i odrobiny ryzyka. Kochacie i jesteście kochani. Choćby świat miał się skończyć zaraz, wy i tak robicie wszystko po swojemu. Wiecie, kiedy trzeba pieprzyć zasady i uprzejmości.

Właśnie w tym tkwi wasze piękno. W prawdzie, która wylewa się ze wszystkich porów. W emocjach, czasem surowych i nieokiełznanych. Czy piękno zawsze musi być ładne? Nie, nie musi. Ale jest wystarczające, by chcieć się tym podzielić z całym światem.

To chcę opowiadać. Zależy mi na pokazaniu was, tych najprawdziwszych, ze szczerymi emocjami i niepokojami. Nie tylko przy pomocy zdjęć, ale też słowami, muzyką, każdym możliwym sposobem chcę skierować uwagę na wasz świat, waszą miłość. Do siebie, rodziny, pracy, każdej minuty, pasji, przedmiotów. Za pomocą zdjęć i słów, chcę pokazać, jacy jesteście wyjątkowi. Wszystko naturalne, swobodne, skrojone na waszą miarę. Bo właśnie na to zasługujecie.

YOU MIGHT ALSO LIKE